4 Ekim 2013 Cuma

Monkey Flight: Bir Donut Games Klasiği

Blogta uzun zamandır aktif olmayışımın bir sebebi üşengeçliğim diğer bir sebebi ise incelemeye değer uygulama bulamayışımdır. Şöyle bir geçmişe baktığımızda; genel anlamda popüler uygulamaların yanında popülerlikten uzak ve kişisel olarak beğendiğim uygulamaları incelediğimi görebilirsiniz. Her neyse uzun zamandır aktif olmadığımı gördüğümde App Store'a girip şöyle bir "Satın Alınanlar" sekmesine göz attım ve incelemeye değer olduğunu düşündüğüm 9 adet uygulama/oyunu yeniden indirdim. Daha önceki yazılarımda bahsettiğim gibi Apple ile ilk tanışmam bundan yaklaşık 3-4 sene önce iPod Touch 2. nesil ile olmuştu. O zamandan beri aynı hesabı kullanıyor olmam, bugün baktığımda güzel bir avantaj.

Lafı fazla uzatmadan her yaşa hitap edeceğini düşündüğüm ama özellikle çocukların daha çok beğeneceği Monkey Flight oyunundan görseller ve açıklamalarla sizleri baş başa bırakıyorum.Oyunu açtığımızda bizi aşağıdaki ekran karşılıyor. Start butonu ile oyuna ufaktan girişin ilk adımını atabilirsiniz.Start'ın ardından aşağıdaki ekrandan 3 adet oyun modu arasından istediğinizi seçebilirsiniz.
Challanges modunda: 60 adet seviye bulunuyor. Bir öncesini bitirmeden yenisine geçiş hakkınız bulunmuyor.
Arcade Mode: Tek bir haritada maymunu fırlatıp toplayabildiğimiz kadar meyve toplamaya çalışıyoruz. Amaç her seferinde bir önceki rekoru geçmeye çalışmak.
Lite mode: Aynı şekilde bir haritada toplayabildiğimiz kadar meyve toplamaya çalışıyoruz.İlk seferde nasıl oynanacağına dair ufak bir rehber size yardımcı oluyor. Parmağınızla kırmızı noktaları fırlatmak istediğiniz açıya ayarlıyorsunuz. Power yani Güç sekmesini fırlatmak istediğiniz hıza göre ayarladıktan sonra parmağınızı kaldırabilirsiniz.Toplayabildiğiniz kadar meyve toplamaya çalışın. 
Ufak bir ipucu gereken anlarda ekranda herhangi bir yere dokunarak "Pırt" özelliği ile maymunu havalandırabilirsiniz :) 


Aşağıdaki resimde sol üstte gördüğünüz muz sayısı yapabileceğiniz "Pırt" sayısını gösteriyor. Misal tam  havada uçarken kayaya doğru düşüyorsunuz bu esnada ekranda herhangi bir yere dokunursanız maymunu bu çarpmadan kurtarabilirsiniz.


Maymunu bataklık ve kayalara çarpmaktan kurtarmak için 2 Challenge modunda 2 adet muz bulunuyor.
Eğlenceli grafikleri ve sesleriyle gerçekten güzel bir oyun.


Her seviyede toplamanız gereken belirli bir meyve sayısı var. Aşağıdali ekranda gördüğünüz gibi "Qualify" bu sayıyı ifade ediyor. Collected ise bizim topladığımız meyve sayısını.
1.79 Liralık fiyat etiketine aldırmayın. Bu ücreti son kuruşuna kadar hakettiğini belirtmek isterim.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder