1 Aralık 2013 Pazar

Dead Trigger 2: Kapsamlı İnceleme ve İpuçları

Merhaba arkadaşlar uzun aradan sonra yeniden sizlerleyim. iPhone'umu satıp LG G2'ye geçtiğimden beri iPad'le pek vakit geçiremiyorum. LG G2 nin ekranı ne bilgisayar ne de iPad açma ihtiyacımı ortadan kaldırıyor. Tablet tarafında iPad'i tek geçerken telefon tarafında LG G2 den sonra düşüncelerim biraz değişti.

Her neyse uzun zamandır oynadığım Dead Trigger 2 oyunu hakkında bir kaç deneyim paylaşmak istedim. Bu tür FPS oyunları beni hep etkilemiştir. Dead Trigger'ın 1. versiyonunda da bayağı zaman geçirmiştim. İlk versiyona nazaran epey bir değişikliğin olduğu oyunda USA ve Afrika haritaları bulunuyor. Yine ilk oyundaki gibi çeşitli görevler sizi bekliyor. Erzak kutusu bulup araca taşıma, bulunduğun alanı koruma, haritadaki bütün zombileri öldürme gibi bir çok görev mevcut. Ayrıca belli şehirlerde diğer oyuncularla gerçek zamanlı zombileri öldürüp tüm zombiler öldüğünde ise çeşitli ödüller kazanma olayı mevcut. Bildiğiniz gibi buna benzer bir özellik 1. versiyonda "Arena" olarak geçiyordu.

Lafı fazla uzatmadan görseller eşliğinde incelemeye başlayalım.

Oyunun ilk açılışında bir kullanıcı adı ve şifre oluşturmanız gerekiyor. Bu sayede hesabınızla ilgili datalar bulut hesabına kaydoluyor ve cihazınıza format atmak ya da başka bir cihazda oyuna devam etmek gibi durumlarda tekrar üyeliğinizle giriş yapıp oyuna kaldığınız  yerden devam etme imkanınız oluyor.


Oyuna basit silahlarla başlıyorsunuz lakin sonrasında kazandığınız paralarla daha iyi silahları satın almanız mümkün.


Hikaye modu olması gerçekten iyi bir özellik. Sıradan FPS tarzında bir oyun olsaydı eminim bir süre sonra sıkardı. Örneğin yukarıdaki resimde mutasyona uğramış bina boyundaki zombiyi öldürmeye çalışıyordum.


Mutant zombiyi öldürme devamı..


Ve dev yıkılıyor.


Oyun içinde gizli yerlere yerleştirilmiş domuzları vurduğunuzda epey para kazanıyorsunuz. Şöyle bir kafanızı kaldırıp etrafa göz attığınızda genelde yukarılarda yer alıyor. Oyunda gözünüze hep takılmıştır sanıyorum.


####İpuçları ve hile niteliğinde bilgiler####

Oyun içinde bulunan altın sayacındaki "+" işaretine tıklamayla veya ekranın sağ altında bulunan "Free Gold" seçeneğine tıklayarak altın kazanabilirsiniz. Bu altınlarla 1 saatlik money booster kazanıp normal oyunda kazandığınızın 2 misli para kazanabilirsiniz.

Size tavsiyem TapJoy adlı uygulamayı indirip daha fazla altın kazanmayı sağlamak.
Hotels.com uygulamasını indirerek oyunda 120 altın kazandım.Oyun içinde Tapjoy'un size sunduğu fırsatlar yukardaki gibi. Bu fırsatlar hep aynı. Tapjoy uygulamasını indirerek daha fazla fırsat görüntülenmesini sağlayabilirsiniz.


Örneğin uygulamayı indirdiğinizde yukarıdaki fırsatları değerlendirebilirsiniz.

Tapjoy uygulamasını indirin, bir hesap oluşturun. ister internet tarayıcısı üzerinden ister uygulamadan giriş yapın. Zaten Tapjoy destekli uygulamaların hepsi görüntülenecektir.


Oyun Hatası-Sınırsız Money Booster

 1 saatlik money booster alın ve son 2-3 dakika kala Supply Run görevine giriş yapın. Bundan önce yeteri kadar Painkiller stoklayın. Tüm kutuları toplayıp yerleştirin. Son kutu kalınca kutuyu yerleştirmeyin. Money Booster'ın süresi bitmiş olmasına rağmen 2 katı para vermeye devam edecektir. Oyunu ara ara durdurun ve devam edin. 2-3 saat oynayın. Denenmiştir bir oyunda 50.000$ kazandığım oldu.


Money booster'ın ne kadar kaldığını yukarıdaki resimdeki işaretli alandan görebilirsiniz.


Ayrıca belirtmek isterim ki ilk silahlara pek fazla yüklenmeyin. Yani fazla upgrade işlemi yapmayın. İlerleyen zamanlarda çok sağlam silahlar çıkıyor. Size tavsiyem sürekli "Tech"i upgrade edin. Tüm elemanlar bu elemanın yapmış olduğu sistem altında çalıştığından buna bağlılar. 

Şu anda level 34'deyim ve Scar adlı silahi açtım. Tek kurşunla "hard" seviyesinde zombileri indiriyorum. 

8 yorum:

 1. abi çin deki görevleri bitirdim yeni bölüm açılmıy 2 gündür yan bölümlerde takılıyorum yardım edermisin

  YanıtlaSil
 2. bendede aynı bıktım yan bölümlerden

  YanıtlaSil
 3. Ben de aynı şekilde teknoloji lvl 8 rusya ve İskoçya yı açtım ama bölümleri açılmadı netcük yav yardım edin

  YanıtlaSil
 4. Ben de aynı şekilde teknoloji lvl 8 rusya ve İskoçya yı açtım ama bölümleri açılmadı netcük yav yardım edin

  YanıtlaSil
 5. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 6. Yaa gençler 28. Level dayım mühendis 6. Level da ve tech rank 6 açıldı ama görev yok napıcaam yardımmm :(

  YanıtlaSil
 7. Arkadaşım lvl 16 dayım ama başka yer açılmadı yardımcı olur musun?

  YanıtlaSil
 8. Farkettiğim bişiy tech gelişince yeni bölüm açıldı yani o geliştikçe yeni bölüm açılır

  YanıtlaSil