16 Haziran 2013 Pazar

My Measures

Eminim bu uygulama işinize çok yarayacak. Örneğin evinizde bulunan gardrobunuzun yanına aynı boylarda tek kapılı bir elbise dolabı daha yaptıracaksınız. Rengininde aynı olmasını istiyorsunuz. Ve ölçüleri de aynı olsun. İşte bu süreçte bu uygulama yardımınıza koşuyor. Dolabın fotoğrafını çekiyorsunuz ve uygulama üzerinden dolap ebatlarını ilgili yerlere yazıyorsunuz. Gelin bu faydalı uygulamaya birlikte gözatalım.Gayet sade bir arayüzle bizi karşılayan uygulamada Türkçe dil desteği olması artı bir özellik.


Ben bu çift kapılı elbise dolabımın yanına aynı boy ve renkte bir adet daha dolap istiyorum. İlk önce fotoğrafını çekiyoruz. Doğru bir çekim için altta bulunan su terazisinden yardım alabilirsiniz.


Çektikten sonra fotoğrafta kullanmak istediğimiz ok, açı vb. simgeleri seçiyoruz.


Burda bilmeniz gereken husus, uygulama ölçümleri kendisi yapmıyor. Siz kendi ölçtüğünüz değerleri giriyorsunuz. 
Aldığınız değerlerle birlikte marangoza gittiğinizde size bu ebatlarda bir masa daha yapabilir. 

Uygulama ne kadar gerekli sorusuna gelecek olursak, bence hala bu tür işler için marangozları tercih edenlerin işine yarayacaktır. Çünkü günümüzde ikea, koçtaş gibi büyük marketler marangozluk gibi mesleklerin önüne geçmiş durumda. Uygun fiyatları insanları cezbediyor, lakin diğer tarafta bir emek söz konusu...Hiç yorum yok:

Yorum Gönder