11 Haziran 2013 Salı

iOS 7'ye Geçmek İsteyenler İçin Ayrıntılı Rehber-iOS 7'den Resimler-

Öncelikle cihazınızda oluşacak herhangi bir hatadan, arızadan şahsımın sorumlu tutulamayacağını belirterek başlamak isterim. Cihazınızda unlock, jb gibi bir durum varsa bunların geri dönüşümü olmayabilir. Bu şartlar altında hazırsak kuruluma başlayabiliriz.


 • Öncelikle bu linkten cihazınıza uygun iOS 7 sürümünü indirmeniz gerekiyor. Bu linkler üzerinden; internet hızınız 8mbps ve üzeri ise hattınızın alabildiği maksimum hızlarda indirme yapabilirsiniz.
 • Eğer cihazınızda itunes yoksa uygun versiyonu bu linkten indirebilirsiniz. • Sonrasında cihazınızı itunes'a bağlayın ve tüm bu işlemlere başlamadan önce bir yedeğini alın. Bunun için 1,2 ve 3 ile numaralandırdığım yerler sizin bilgisayarınızda da aynı olmalıdır.
Özellikle son yedeklemenin sizin bu işlemi yaptığınız saatlerde olmasına dikkat edin.

Sonrasında Windows bilgisayarlar için .dmg extractor adlı küçük yazılımı indirip .dmg arşivin içinden cihazınıza uygun yazılımı çıkarmanız gerekiyor.
İlgili yazılımı bu linkten indirebilirsiniz.


 • Bir sonraki adımda ise windows bilgisayarlar için "shift" tuşuyla birlikte itunes üzerinden "güncelleştirmeleri denetle" butonuna basarak yazılımı indirdiğiniz dizini bulmalısınız.


Windows bilgisayarlar için aşağıda gösterildiği gibi:


Mac bilgisayarlar için ise aşağıda gösterildiği gibi:


 • Sonrasında ise yazılımın bulunduğu dizinden yazılımı seçmeniz gerekiyor. • Tüm bu işlemlerin ardından yüklemeyi dilerseniz iphone ekranından dilerseniz itunes ekranından takip edebilirsiniz.


Sonrasında cihazınızı artık ios 7 işletim sistemiyle kullanabilirsiniz. Ben şu an için herhangi bir hata görmedim. Bazı ufak tefek takılmalar mevcut onun haricinde ben restore yapıp yükleme yapmadığım için eski uygulamalarımda olduğu gibi duruyor.


Kilit ekranı yukarıdaki gibi bir hal almış.


Ana ekran bu şekilde.


Klavyeye TL simgesi gelmiş :)


Hali hazırda bazı uygulamalar  ios7 arayüzüne uyum sağlamış gibi görünüyor. Bu uyum apple tarafından mı yoksa uygulama geliştiricileri tarafından mı bilmiyorum.


İşcep te bu sabah verdiği güncellemeyle  ios 7 arayüzüne uyum sağlayan uygulamalar arasında.


Fotoğraflar uygulamasında albümler arasına, "panaromalar"'da eklenmiş durumda.


Gamecenter'da arayüz değişikliklerinden etkilenenler arasında. Gerçekten hoş olmuş.


Herhangi bir ekranda parmağınızı ortadan aşağı doğru kaydırdığınızda spotlight araması geliyor.


Gelen mail ya da mesajları artık soldan sağa kaydırma hareketiyle değil de sağdan sola kaydırma hareketiyle silebiliyorsunuz.Kendi adıma en güzel değişim: Aşağıdan yukarı kaydırma hareketiyle ekrana çıkan wifi, bluetooth gibi ayarların kısa yoldan açılıp kapatılması. Kilit ekranında da aktif olması çok büyük bir artı.Genel anlamda büyük bir hataya rastlamadım lakin az önce yaptığım telefon görüşmesinde karşı tarafın sesi biraz değişik geliyordu. Belki karşı tarafın bulunduğu ortamla alakalı bir durumdur.

4 yorum:

 1. ipsw linki verebilir misiniz acaba?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Konu icinde mevcut lakin yine de ekliyorum buyrun:
   http://www.evad3rs.net/2013/04/ios-7-download-install-links-how-to.html

   Sil
 2. ya denedım de developer hesabı istiyor??

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. beta 4 iel birlikte saniyorum apple developer hesabi istemeye basladi. forumdonanimda toplasip almistik bizde. cunku boyle birsey olacagi belliydi. internette arastirin satan yerler mevcut 4-5 liraya. ama satin almak istemiyorum derseniz eylul 20 gibi sanirim final surumu dagitima sunulacak, biraz daha sabredin.

   Sil